0. 7:10 - 7:55
1. 8:00 - 8:45
2. 8:50 - 9:35
3. 9:40 - 10:25
4. 10:35 - 11:20
5. 11:30 - 12:15
6. 12:30 - 13:15
7. 13:20 - 14:05
8. 14:10 - 14:55
9. 15:00 - 15:45
10. 15:50 - 16:35
11. 16:40 - 17:25
12. 17:30 - 18:15
Grupa uczniów z klasy 4b realizuje międzynarodowy projekt eTwinning pod tytułem: "Cultural reflections of coffee" w ramach współpracy europejskich szkół.
W projekcie rozwijają swoje pasje i zainteresowania, wykorzystują technologie informacyjno-komunikacyjne i języki obce.
Jest to ciekawa forma wzbogacania procesu uczenia, rozwijania umiejetności pracy w grupie i integracji europejskiej.
Projekt niedawno się rozpoczął. Po jego zakończeniu przygotowany będzie e-Book.
Nasi magazynierzy-logistycy brali dziś – 30 listopada - udział w Wirtualnym Festiwalu Umiejętności Zawodowych organizowanym przez Akademię Umiejętności Eurocash.
Zdobyli mnóstwo praktycznej wiedzy o rynku pracy, sposobów zaplanowania własnej ścieżki rozwoju i zdobycia pierwszej, dobrze płatnej pracy!
Zobaczyli też „od kuchni” jedne z najnowocześniejszych centrów dystrybucji i dokładnie poznali ich funkcjonowanie.
28 listopada 14 uczniów ZSGU wzięło udział w etapie pierwszym Olimpiady Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych.
Opiekunem przyszłych managerów gastronomii, znawców składek społecznych i świadczeń zusowskich jest Pani Agnieszka Żywczak.
Trzymamy kciuki za wyniki naszych reprezentantów!
W tym roku Święto Niepodległości 11 listopada przypadło w sobotę, w związku z tym akademia z okazji tego Święta Narodowego odbyła się 13.11.2023r.
W montażu słowno-muzyczno-filmowym przedstawiającym drogę Polaków do wolności wzięli udział uczniowie klasy 5D i 2A, pod opieką p. K. Borowej.
Zaszczytny udział w poczcie sztandarowym przypadł uczniom z klasy 4B, nad którym opiekę sprawował p. A. Lisek.
więcej zdjęć w albumie poniżej:
19 października uczniowie ZSG-U wzięli udział w 6. edycji Żywej Biblioteki, którą zorganizowała Pani Aleksandra Zdaniewicz z Zespołu Szkół Technicznych nr 2 w Chorzowie.
W tym roku było 17 Żywych Książek, które zostały rekordowo wypożyczone, bo aż 470 razy. Cała inicjatywa ma na celu przeciwdziałanie dyskryminacji i uczenie tolerancji.
W ramach wydarzenia można było "wypożyczyć" i porozmawiać, m.in. ze Szkotem Tatuażystą, Pastorem Baptystą, Byłym Więźniem, Osobą z depresją.
Młodzież była żywo zainteresowana możliwością porozmawiania z Żywymi Książkami. Oby więcej takich akcji.
Opiekę nad uczniami sprawowały p. W. Lisoń i p. A. Pawera.
Odpowiadając na zaproszenie ZSHG w Gdyni nasi nauczyciele przedmiotów zawodowych udali się z wizytą do Zespołu Szkół Hotelarsko-Gastronomicznych w Gdyni.
Dzisiaj dwójka naszych nauczycieli zawodowców p. Dorota Ł i pan Paweł. W z branży hotelarsko-gastronomicznej mieli możliwość uczestniczenia w warsztatach zajęciowych prowadzonych przez wykwalifikowaną kadrę z Gdyni.
Serdeczne podziękowania dla pani wicedyrektor Katarzyny W. za zaproszenie i przekazanie ogromnej wiedzy z zakresu turystyki, hotelarstwa i gastronomii.
Podjęliśmy również kroki do współpracy;)
więcej zdjęć w albumie poniżej:
Konferencja naukowa pt. "Nie tylko Korfanty" w Muzeum Śląskim w Katowicach.
Na konferencji ZSGU był reprezentowany przez ucznia Olafa Rogozińskiego stypendystę Prezesa Rady Ministrów.
Opiekun dr Adam Lisek.
Nie mogło nas tutaj zabraknąć!!!
Reprezentacja ZSGU na największym europejskim konkursie umiejętności branżowych w Gdańsku - Branża Hotelarstwo & Obsługa kelnerska.
Wisienką na torcie pierwszego tygodnia nauki była wycieczka, podczas której mogliśmy przyglądać się zmaganiom ponad 600 zawodników z 32 krajów uczestniczących w 43 różnych konkurencjach w największym europejskim konkursie umiejętności branżowych EuroSkills Gdańsk 2023 - Mistrzostwach Europy Młodych Profesjonalistów.
Nie ma lepszej motywacji do działania!
więcej zdjęć w albumie poniżej:
Nad Niemnem Elizy Orzeszkowej lekturą 12. odsłony Narodowego Czytania.
W naszej szkole inicjatywę wspólnego czytania lektury zainaugurowała p. dyrektor Joanna Szymczyk.
"Nad Niemnem to najbardziej znana powieść Elizy Orzeszkowej. Powstawała w latach 1886–1887, a w formie książki ukazała się w 1888 roku. Ze względu na barwne opisy, wyrazistych bohaterów i odwołania historyczne dzieło porównywano do Mickiewiczowskiego Pana Tadeusza. Żadna inna książka pisarki nie została tak entuzjastycznie przyjęta przez recenzentów. Chwalono m.in. sprawne połączenie dydaktyzmu z walorami artystycznymi i przemyślaną kompozycję całości. Nad Niemnem cieszyło się popularnością i uznaniem kolejnych pokoleń czytelników. W Drugiej Rzeczypospolitej powieścią zainteresowało się kino. Ekranizację książki ukończono w 1939 roku, ale obraz zaginął w czasie II wojny światowej. Kolejny film nakręcono w połowie lat 80. XX wieku. Nad Niemnem to jeden najważniejszych utworów literatury polskiej podejmujący tematykę Powstania Styczniowego, którego 160–lecie obchodzone jest w 2023 roku."
Warsztat Szkolny
ul. Powstańców 6a
41-500 Chorzów
tel. (+32) 24 11 075