Sobota 22.09.2018

  liczba odwiedzin: 189685

  AKTUALNOŚCI

  Galeria zdjęć

  • Klasy I-sze

   Klasy I-sze
   16.08.2018

   W klasach TECHNIKUM

                                 -  żywienia i usług gastronomicznych

                                 -  kelner

                                 BRANŻOWA SZKOŁA    I STOPNIA

                                             -   kucharz

                                             -   cukiernik

                                        obowiązuje posiadanie od 1 września 2018r.

                         sanepidowskiej  książeczki zdrowia.

    

   W klasach: TECHNIK żywienia i usług gastronomicznych, BRANŻOWEJ SZKOŁY I STOPNIA: kucharz i cukiernik obowiązuje strój kucharski- biały kitel , spodnie granatowa lub czarna pepitka, granatowa zasłonka, białe tenisówki, czepek (możliwość zakupu w dniu 5.09.2018r od 10.30  na terenie szkoły ( koszt około 55 zł.)  

    

   Dla KELNERÓW obowiązuje strój kelnera – biała koszula/ bluzka koszulowa oraz czarne spodnie / spódnica.

    

    

   Dla HOTELARZY obowiązuje strój – biała koszula/ bluzka  koszulowa oraz czarne spodnie / spódnica.

    

    

   Wykaz podręczników dla poszczególnych klas znajduje się na stronie internetowej szkoły- www.zsguchorzow.pl

    

   Rodzice i uczniowie proszeni są o zapoznanie się ze statutem szkoły umieszczonym na stronie internetowej, w którym znajduje się również wewnętrzny  system oceniania.

    

    

  • ŻEGNAJ SZKOŁO - WITAJCIE WAKACJE!

   ŻEGNAJ SZKOŁO - WITAJCIE WAKACJE!
   22.06.2018

   ŻYCZYMY WSZYSTKIM UCZNIOM I NAUCZYCIELOM WSPANIAŁYCH, SŁONECZNYCH I UŚMIECHNIĘTYCH WAKACJI laugh

  • Uczniowie na Stadionie Śląskim

   Uczniowie na Stadionie Śląskim

   15 czerwca uczniowie z klas 2c i 1 B wraz z opiekunami zwiedzili Stadion Śląski w Chorzowie. Przybliżona została nam historia obiektu - od momentu powstania aż do dnia dzisiejszego. Słynny Kocioł Czarownic to miejsce mające swój klimat, ale przede wszystkim piękna sportowa historie. Byliśmy w szatni reprezentacji Polski, w strefie odnowy biologicznej, na płycie stadionu oraz w strefie VIP. Obejrzeliśmy panoramę z tarasu widokowego oraz - ku uciesze młodzieży !- areszt. Na koniec zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia, które oglądać można w naszej galerii.

  • IV DZIEŃ GASTRO

   IV DZIEŃ GASTRO

   7 czerwca odbył się IV Dzień Gastro - " DZIEŃ ODLOTOWYCH OKULARÓW" . Tym razem uczniowie nie stanęli na wysokości zadania jeśli chodzi o frekwencje. Chyba każdy myśli już o wakacjach. Ale szkoda, że nie chcę już się młodym ludziom zabawić. Jesteśmy jednak pozytywnie nastawieni. Nie porzucamy idei DNIA GASTRO. Powrócimy we wrześniu. Nadal będziemy zachęcać Was do wspólnej zabawy i odrobiny szaleństwa w szkole. 

   Zdjęcia w galerii IV Dzien Gastro .

  • Promocja ZSGU I Warsztatów Szkolnych na ulicach Chorzowa

   Promocja ZSGU I Warsztatów Szkolnych na ulicach Chorzowa
   W  środę 6 czerwca  na ulicach Chorzowa chwaliliśmy się naszymi  nowymi warsztatami szkolnymi.
   Daniel Skrabania i Agnieszka Rak  z koleżankami  i kolegami z klasy przygotowali poczęstunek w ramach Warsztatów Śląskich a uczniowie klasy 2 ck promowali naszą szkołę na mieście.
    
  • Gra logiczna escape room

   Gra logiczna escape room

   Dwóch uczniów z naszej szkoły: Marek Figaj i Arkadiusz Wodecki wzieło udział w grze logicznej "escape room". Tajemnicze miejsce znajduje się na strychu w ZSZ nr 2. Chłopcy byli zachwyceni zagadkami, które - wcale nie były takie proste. Najbardziej zaskakujący okazał się efekt wyjścia.

  • 3x Batko

   3x Batko

   Gratulacje dla Wiktorii Furas za zajęcie III miejsca w Konkursie 3xBatko!!!!!

  • Międzyszkolny konkurs z języka angielskiego

   Międzyszkolny konkurs z języka angielskiego

   Dnia 17.05. 18r. zakończył się etap szkolny konkursu z języka angielskiego zawodowego "Professionals in action". Zaprezentowano wtedy najlepsze prace uczniów z naszej szkoły.

   Natomiast 22.05.18r. odbył się finał i ogłoszenie wyników konkursu "Professionals in action"w Zespole Szkół Ekonomiczno - usługowych w Świętochłowicach.

   I miejsce zajęli Marcin Suty i Piotr Dors z klasy 3 a ZSGU.

   II miejsce zajęli Justyna Szklanny i Dariusz Sobera z klasy 2 c/k ZSGU.

   III miejsce zajęłą praca uczniów Weroniki Kotłowskiej i Patrycji Leśko z klasy 3 c/k ZSGU oraz Piotra S. z ZSEU w Świętochłowicach.

   Opiekunami konkursu byli naucyciele p. Ewa Ptok ZSGU i p. Joanna M.-H. z ZSEU.Zwycięzcom gratulujemy.

   Zdjęcia zostały dodane do galerii Międzyszkolny konkurs z języka angielskiego-zawodowego.

  • Wycieczka do Krakowa klasy 2b i 3b

   Wycieczka do Krakowa klasy 2b i 3b

   W dniach 21-23 mają uczniowie klasy 2b i 3b byli na wycieczce w Krakowie.Atrakcji było mnóstwo. Między innymi : zwiedzanie podziemi rynku i fragmentu miasta z przewodnikiem oraz wystawy "Titanic.Prawdziwa historia", a także wycieczka do Ogrodu Botanicznego oraz wejście na Kopiec Kościuszki. Do tego wieczorne spacery po rynku i Kazimierzu. Humory odpisywaly pogoda również.

   Nowe zdjęcia w galerii Wycieczka do Krakowa klasa 2b i 3b.

  • Konkurs na grafitti

   Konkurs na grafitti

   Konkurs na grafitti promujące ZSGU rozstrzygnięty!

   W konkursie wzięło udział 9 prac. Uczniowie naszej szkoły wybrali pracę oznaczoną numerem 1, której autorką jest Marlena Niźnikiewicz z klasy 3b. Gratulujemy!!!

   Teraz czekamy na realizację projektu w przyszłym roku szkolnym. Wszystkie zgłoszone prace możemy zobaczyć w galerii.

  • Dni Chorzowa

   Dni Chorzowa
   Daniel Skrabania z 3k/c promował naszą szkołę w ostatnią sobotę 26.05.2018 podczas obchodów Święta Miasta Chorzów.
   Uczniowie z w "Warsztatów śląskich" wypiekli na tę okazję pierniczki według przepisu "śląskiej kucharki doskonałej" - pani Elżbiety Łabońskiej z jej ostatniej książki.
   Wspólnie z Miejskim Domem Kultury BATORY w osobie pani Joanny Radzik, oraz pani Elżbiety Łabońskiej swoją obecnością nasza szkoła uczciła 150 - lecie nadania praw miejskich Królewskiej Hucie, a także 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.
     Dni Chorzowa - Obrazek 1
    
  • Otwarcie warsztatów

   Otwarcie warsztatów
   Już otwieramy nasze Warsztaty szkolne!
   Od 04.06. ruszamy pełną parą, tzn. gotujemy, pieczemy i organizujemy imprezy okolicznościowe dla naszych gości.
   Zapraszamy wszystkich naszych sympatyków i gości na PROMOCJĘ WARSZTATOWĄ, która będzie miała miejsce 30.05.2018 na rynku miasta oraz bezpośrednio w okolicach budynku warsztatów szkonych. Będziemy częstować naszymi pysznymi wyrobami!
    
   ZAPRASZAMY!!!
  • Darmowy kurs kas fiskalnych

   Darmowy kurs kas fiskalnych

   Darmowy kurs kas fiskalnych - Obrazek 1

  • IV DZIEŃ GASTRO

   IV DZIEŃ GASTRO

   Przypominamy ,7 czerwca IV Dzień Gastro.

     IV DZIEŃ GASTRO - Obrazek 1 IV DZIEŃ GASTRO - Obrazek 2

  • OSTATNI TYDZIEŃ STAŻU NA MALCIE!

   OSTATNI TYDZIEŃ STAŻU NA MALCIE!

   Dobiega końca staż dodatkowy uczniów na Malcie. Przez 3 tygodnie zagłębiali umiejętności zawodowe w hotelach,retauracjach,cukierniach. Nie mieli wyjscia musieli używaćangielskiego w każdej sytuacji. W czasie wolnym dokładnie poznali wyspę,zwiedzili Valettę, Mdinę, wyspę Gozo,Comino.

   Nie chcą wracać.

   Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Staż - Malta 2018.

  • POŻEGNANIE

   POŻEGNANIE
   We wtorek 15 maja 2018 roku  zmarła pani Wiesława Wiechuła – wieloletnia nauczycielka, kierownik praktycznej nauki zawodu w Zespole Szkół Gastronomiczno-Usługowych w Chorzowie.
    
   Urodziła się w 1950 roku w Staszowie. Od najmłodszych lat związana była z Chorzowem. Uczęszczała do Szkoły Podstawowej  nr 31 w Chorzowie Batorym, następnie do Liceum  Ogólnokształcącego im. Marii Curie –Skłodowskiej w Chorzowie. W 1972 roku ukończyła studia na wydziale Handlu i Ekonomiki Żywienia w Wyższej Szkole Ekonomicznej w Katowicach.
    
   Pracę zawodową rozpoczęła w 1972 roku w Zespole Szkół
   Zawodowych nr 2 w Rudzie Śląskiej, a od 1973 roku pracowała w naszej szkole. Początkowo jako nauczyciel, później wicedyrektor szkoły, a następnie jako kierownik praktycznej nauki zawodu.
    
   Była nie tylko wspaniałym i ofiarnym nauczycielem, a także ciekawym człowiekiem, kochającym ludzi i podróże. Tą pasją zarażała młodych, pokazując im, ze świat nie ma granic. Dla wielu wychowanków i współpracowników było to motywacją w życiu zawodowym i prywatnym. Chcąc naładować się pozytywną energią, odwiedzała Kraków, który był jej wielką miłością. Kochała teatr. Tą miłością zaraziła wielu swoich wychowanków. Pomimo że była nauczycielem przedmiotów zawodowych w czasach, w których młodzież trudno  zachęcić do odkrywania pasji, organizowała wyjazdy do krakowskich teatrów.  Zawsze organizowała ciekawe wyjazdy w kraju i za granicą. Z entuzjazmem przygotowała młodzież do wejścia do Unii Europejskiej. Było to spełnienie jej wizji świata, w której wszyscy ludzie, niezależnie od różnic kulturowych, są sobie bliscy i nie tworzą sztucznych granic. Wszystko co robiła, robiła z pasją.
    
   Realizowała się nie tylko w życiu zawodowym. Z wielkim poświęceniem łączyła pracę zawodową z życiem prywatnym. Była  szczęśliwą żoną, oddaną matką i babcią, była wzorem opieki nad swoimi starszymi rodzicami.
    
   Na zawsze pozostanie w naszej pamięci jako wspaniały nauczyciel, wychowawca,  koordynator projektów unijnych. Ostatnie miesiące życia poświęciła szkole, przygotowując projekt, dzięki któremu uczniowie i nauczyciele będą zdobywać kwalifikacje zawodowe  oraz  nabędą cennych doświadczeń zawodowych.
   POŻEGNANIE - Obrazek 1
  • Pożegnanie IV-tych klas

   Pożegnanie IV-tych klas

   Czas płynie tak szybko. Dopiero byli pierwszoklasistami a teraz już wkraczają w dorosłe życie. Mamy nadzieję,że umiejetności zdobyte w murach naszej szkoły będą procentować w ich życiu zawodowym. Życzymy samych sukcesów!!!

   Akademię z okazji "Pożegnania IV-tych klas" przygotowała klasa IIIa pod opieką Pani Katarzyny Borowej, drobne upominki przygotowała Pani mgr Małgorzata Heyda ze swoją klasą IIIb. Dziękujemy za cudowe emocje. Zdjęcia z akademii można zobaczyć w galerii zdjęć.

  • "Pan Tadeusz muzycznie"

   "Pan Tadeusz muzycznie"

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

   18 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spektaklu zatytułowanym "Pan Tadeusz muzycznie". W nietypowy, ale interesujący i nowoczesny sposób przybliżone zostało dzieło wieszcza Adama Mickiewicza. Muzykę skomponował zespół "Pozyton sound" i " Music Mahol". Melodyjne reggoe i hip-hop oraz energetyczne aktorstwo dały epopei nowoczesny pazur. Spektakl na długo zapadnie w pamięci.

  • NOWE UMIEJĘTNOŚCI - NOWE SZANSE

   NOWE UMIEJĘTNOŚCI - NOWE SZANSE

   NOWE UMIEJĘTNOŚCI - NOWE SZANSE - Obrazek 1

  Aktualności

  Kontakt

  • Zespół Szkół Gastronomiczno-Usługowych
   ul.Katowicka 64
   41-500 Chorzów
  • (+32) 24 11 725

  Kontakt

  Warsztaty Szkolne

  ul. Powstańców 6a

  41-500 Chorzów


  tel. (+32) 24 11 075

  Galeria zdjęć