MENU GŁÓWNE

.

.

 • Międzyszkolny konkurs Języka Angielskiego

  W dniu 01.03.2018 roku w naszej szkole odbył się drugi etap Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego. Z pośród 31 uczniów,którzy wzieli udział w pierwszym etapie konkursu do finału zakwalifikowało się sześciu.

  I miejsce zajęła uczennica klasy 4a ZSG-U Klaudia Czapiga

  II miejsce zajął uczeń klasy 4c Łukasz Pielot ZSG-U

  III iejsce ex aequo Krzysztof Milik z klasy 3b ZSG-U  i Krzysztof Jasianowski z ZST nr 2

  Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych suksesów.

  Zdjęcia w galerii: Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego .

 • I-wsze miejsce

  Uczennice naszej szkoły pod opieką Pani mgr Aliny Gizy zajeły I-wsze miejsce w Mistrzostwach Chorzowa Szkół Ponadgimnazjalnych w piłce siatkowej. Gratulujemy!!!

 • Praktyki w irlandzkich restauracjach

  07.03.2018

  W lutym nauczyciele Zespołu Szkół Gastronomiczno- Usługowych w Chorzowie i Zespołu Szkół Spożywczych w Zabrzu odbyli pięciodniowy staż zagraniczny typu job shadowing w restauracjach w Londonderry w Irlandii Północnej.

  "Przez kilka dni mogliśmy się poczuć jak nasi uczniowie, wyjeżdżający na praktyki zagraniczne. Mieliśmy okazje pracować w dobrych irlandzkich restauracjach. Jedna z nich posiadała nawet gwiazdkę Michelin. Poznaliśmy kuchnie i zwyczaje irlandzkie. Podczas pobytu zwiedziliśmy także kilka ciekawych miejsc m.in. Giant’s Causeway i Kings Road w Dark Hedges gdzie kręcono sceny do filmu „Gra o tron”. Zdobyliśmy wiele nowych doświadczeń, które będziemy mogli wykorzystać w naszej pracy z uczniami."

  Zdjęcia z galerii Praktyki w irlandzkich restauracja.

   

 • AKTUALNOŚCI - PRAKTYKI ZAGRANICZNE

  AKTUALNOŚCI - PRAKTYKI ZAGRANICZNE - Obrazek 1 AKTUALNOŚCI - PRAKTYKI ZAGRANICZNE - Obrazek 2

  AKTUALNOŚCI - PRAKTYKI ZAGRANICZNE - Obrazek 3

 • TOP CHEF POLSKA

  Już 7 marca rozpocznie się kolejna edycja TOP CHEF POLSKA w której zobaczymy naszego absolwenta Jarosława Śliwkę.

  ZOBACZ CO PISZĄ O NIM W TOP CHEF : JAROSŁAW ŚLIWKA

 • Dzień liczby π

  1. Przyjdź 14.03 w koszulce z literą π, a nie będziesz pytany
  2. Weź udział w konkursach, a za udział otrzymasz 3 plusy z aktywności na matematyce.

   Zwycięzcy konkursów otrzymają ocenę bardzo dobrą z aktywności na matematyce.

  LISTA KONKURSÓW:

  • Konkurs na π-sankę wielkanocną
  • Konkurs na plakat o tematyce matematycznej
  • Konkurs na śmieszny wiersz lub reklamę liczby π
  • Konkurs na liczbę π w 3D
  • Konkurs na ciekawą prezentację (technika dowolna) jak najdłuższego rozwinięcia liczby π

  Serdecznie zapraszamy do udziału.

  Termin oddania prac do 12 .03.2018

   

   

 • Kolorowy zawrót głowy

  KOLOROWY ZAWRÓT GŁOWY

  Ubierz się na żółto i zielono. W szkole będzie kolorowo, a Ty będziesz zwolniony/a z pytania w Tym dniu.

  Raz w miesiącu chcemy, by w GASTRO było śmiesznie, kolorowo, inspirująco....

  Dlatego ten dzień będzie należał do waszej pomysłowości, inwencji i chęci. Każda osoba, która weźmie czynny udział w tym dniu, będzie zwolniona cały dzień z odpowiedzi ustnych.

  pomysły na kolejne Dni można zgłaszać do Pani Iwony Miśtak (sala 23).

  Propozycja na DRUGI DZIEŃ GASTRO w kwietniu "Dzień szalonej fryzury"

 • Warsztaty śląskie

  Kolejne warsztaty śląskie, których tematem będzie: "Wielkanoc na śląsku" odbędą się 5 marca w sali 42 o godz.17.00. Chętnych zapraszamy!

   

 • Konkurs fotograficzny "Fotografuj zawodowo"

  Nasza uczennica Karolina Koziarz z klasy IIIa została laureatką 2. miejsca w międzyszkolnym konkursie fotograficznym "Fotografuj zawodowo". Organizatorem konkursu była Zespół Szkół Technicznych nr 2. Gratulujemy!!!

 • Międzyszkolny konkurs Języka Angielskiego

  Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w Miedzyszkolnym  Konkursie  Jezyka   Angielskiego  "Professionals in action!". Zgłoszenia przyjmujemy do 28.02.2018r. Szczegóły i regulamin konkursu zostanie przedstawiony na spotkaniu organizacyjnym dnia 1.03.2018r. ZAPRASZAMY!

  Regulamin_Miedzyszkolnego_Konkursu_Jezyka_Angielskiego-Professionals_in_action-1.doc

 • Walentynki 2018

  14 luty to Święto Zakochanych. W tym dniu Amorek chodził po klasach i rozdawał walentynki. Dla wybranych był również eliksir miłości.

  Zdjęcia w galerii Walentynki 2018.

 • STUDNIÓWKA 2018

  Jak co roku uczniowie klas czwartych Technikum bawili się na balu studniówkowym. W tym roku odbył się w Hotelu Rezydencja w Piekarach Śląskich.

  Zobaczcie relację z balu okiem Dziennika Zachodniego :

  http://www.dziennikzachodni.pl/studniowki/a/studniowka-zespolu-szkol-gastronomicznych-i-uslugowych-w-chorzowie-zdjecia-piekny-bal-w-rezydencji-w-piekarach-slaskich,12882480/

 • WOŚP 2018

  Jak co roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zbiórce datków na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W tym roku reprezentowała nas mniejsza, ale silna i zdeterminowana grupa 20 uczennic  kl.Ib, IIb, IIa. W warsztacie szkolnym przygotowano 1000 bułek dla zgłodniałych wolontariuszy.

 • Dialog- Spotkanie- Zdarzenie

  Temu zagadnieniu poświęcone były zajęcia w Szkole Teatru, organizowane przez Teatr Rozrywki. Uczniowie klas trzecich wzięli udział w interaktywnym spotkaniu z aktorami. Młodzież została wprowadzona w tajniki języka scenicznego. Teatr okazał się nie tylko sumą sztuk, sztuką zespołową, ale także miejscem spotkania, dialogu i doberej zabawy smileywiecej zdjęc w galerii.

 • Wycieczka do Aresztu Śledczego w Bytomiu

  Dnia 18 stycznia odbyła się wycieczka klasy 3a do Aresztu Śledczego w Bytomiu. Spotkanie zaczęło się od projekcji filmu pokazującego dramat dwojga młodych mężczyzn, prowadzących zwykłe życie, pochodzących z normalnych rodzin, którzy "zbłądzili" i trafili do więzienia. Film miał na celu przestrzec uczniów przed demoralizacją i przestępczością oraz uświadomić, iż "za kratami" nie odsiadują kary pozbawienia wolności wyłącznie  ludzie z "marginesu społecznego", ale również osoby wykształcone, mające pełne rodziny, dobrą pracę, itp. Do tego miejsca może trafić każdy bez względu na wiek, płeć, pochodzenie, wykształcenie, sytuację materialną, rodzinną, bytową, itp.- wystarczy nawet popełnić coś nieświadomie, aby znaleźć się "za murem". Po projekcji filmu, wychowawcy działu penitencjarnego- p. Mateusz Piotrowski oraz p. Krzysztof Hyba opowiedzieli nt. więziennictwa- typy i rodzaje Zakładów karnych, aresztów śledczych, specyfice pracy w Służbie Więziennej, osobach osadzonych, panujących zasadach, prawach, zakazach, nakazach, obowiązkach pracowników, jak i również skazanych oraz innych ciekawostek związanych z tematyką więziennictwa i resocjalizacji. Uczniowie zostali oprowadzeni po terenie aresztu- pokazano najciekawsze miejsca, takie jak: cela mieszkalna, poczekalnia dla skazanych przetransportowanych do aresztu, oddział szpitalny i sprzęt medyczny, cela zabezpieczająca, spacerniak. Spotkanie było prowadzone w sposób profesjonalny i interesujący. Wycieczka bardzo zainteresowała uczniów i pobudziła do refleksji nad życiem.

 • Konkurs cukierniczy

  17-18.01.2018 odbył się wojewódzki etap XXIII Ogólnopolskiego  Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik w którym wzięły udział dwie uczennice klasy 3ck- Weronika Kotłowska i Karolina Ignacek. Do rywalizacji stanęło 8 uczniów z sześciu szkół z wojwództwa śląskiego. Uczniowie mięli do wykonania trzy prace praktyczne-tort okolicznościowy, trzy rodzaje bankietówek oraz figurki z marcepanu w tematyce "Powiew wiosny" oraz do rozwiązania test z części teoretycznej. Zdjęcia z konkursu można zobaczyć tutaj.

  Konkurs ukończyła sukcesem Karolina zdobywając drugie miejsce. Gratulujemy 

   

 • Kuchnia Św. Hildegardy

  17.01.2018 r.  odbyło się kolejne spotkanie z cyklu Kuchnia Św. Hildegardy. Tematem spotkania było:  Top Hildegardowy - orkisz, koper włoski, kasztany i dynia. Wiecej w naszej galerii.

 • Cykl spotkań z policjantami

  W ostatnim czasie odbyły się spotkania z policjantem Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach z Panem asp Krzysztofem Kazek. Na zajęciach poruszone zostały problemy dotyczące przestepczości, demoralizacji, narkotyków i dopalaczy, cyberprzemocy oraz mozliwych niebezpieczeństw, mogacych spotkać młodych ludzi podczas poszukiwania pracy. Ponadto spotkanie dotyczyło również zagadnień związanych z równością i tolerancją w społeczeństwie w różnych formach (razizm, religia, pochodzenie, kultura, obyczajowość, orientacja seksualna, poglądy polityczne). Pan Kazek nawiązał bardzo dobry kontakt z młodzieżą. Zajęcia przebiegły w sposób profesjonalny i zrozumiały. Uczniowie chętnie podejmowali dyskusje.

 • Jasełka w ZSGU

  W tym roku Jasełka przygotował samorząd szkolny pod opieką Pani B.Kauly.

  Tym miłym spotkaniem cała społeczność szkolna rozpoczęła świętowanie Świąt Bożego Narodzenia.

  Wcześniej wychowawcy wraz z klasami zorganizowali klasowe spotkania wigilijne.

  Zdjęcia w galerii Jasełka w ZSGU.

 • 21.12.2017

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Świąteczna fotobudka.

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkół Gastronomiczo-Usługowych
  Ul.Katowicka 64
  41-500 Chorzów
  e-mail: zsgu.sekretariat@interia.pl
  8.00-14.30
 • (+32) 24 11 725

Galeria zdjęć