Poniedziałek 10.12.2018

liczba odwiedzin: 341724

AKTUALNOŚCI

GALERIA ZDJĘĆ

 • KSIĄŻKA TYGODNIA
  10.12.2018

   

   

  W cyklu KSIĄŻKA TYGODNIA p. Małgorzata Heyda poleca kolejną część sagi kryminalnej Camilli Läckberg

  pt. "NIEMIECKI BĘKART".

 • PODSUMOWANIE AKCJI "ANTY SMOG DAY"

  PODSUMOWANIE AKCJI "ANTY SMOG DAY"
  09.12.2018

  Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za wzięcie udziału w Anty Smog Day. Z uwagi na duże zainteresowanie, jury w składzie p. Emilia Bielawska i p. Ewa Ptok postanowiły przyznać następujące miejsca:

  1. Justyna Szklanny kl. 3ck

  2. Nicol Stachelska kl. 2a

  3. Wiktoria Jeleń i Agnieszka Radecka kl. 1ck

  Wyróżnienie dla Szymona Wiencka z klasy 2c.

  Dziękujemy wszystkim osobom które wzięły udział w akcji.

  PODSUMOWANIE AKCJI "ANTY SMOG DAY" - Obrazek 1PODSUMOWANIE AKCJI "ANTY SMOG DAY" - Obrazek 2PODSUMOWANIE AKCJI "ANTY SMOG DAY" - Obrazek 3

 • WARSZTATY PIERNICZKOWE W PRZEDSZKOLU

  WARSZTATY PIERNICZKOWE W PRZEDSZKOLU
  07.12.2018

  07.grudnia grupa cukierników z klasy 3c/k wraz z opiekunem p. Magdaleną Malcherczyk odwiedziła dzieci w Przedszkolu Nr 19 w Chorzowie. Dzieci poznały zawód cukiernika. Później wzięły udział w WARSZTATACH PIERNICZKOWYCH, w trakcie których z pomocą naszych uczniów wałkowały ciasto, wykrawały z niego różne kształty oraz dekorowały lukrem i ozdobami upieczone pierniczki.

  WARSZTATY PIERNICZKOWE W PRZEDSZKOLU - Obrazek 1WARSZTATY PIERNICZKOWE W PRZEDSZKOLU - Obrazek 2WARSZTATY PIERNICZKOWE W PRZEDSZKOLU - Obrazek 3WARSZTATY PIERNICZKOWE W PRZEDSZKOLU - Obrazek 4WARSZTATY PIERNICZKOWE W PRZEDSZKOLU - Obrazek 5WARSZTATY PIERNICZKOWE W PRZEDSZKOLU - Obrazek 6

  zdjęcia w większym formacie także w galerii WARSZTATY PIERNICZKOWE W PRZEDSZKOLU

 • DEKORACJA CHORZOWSKIEJ MIEJSKIEJ CHOINKI

  DEKORACJA CHORZOWSKIEJ MIEJSKIEJ CHOINKI
  07.12.2018

  Dnia 6.12. Prezydium Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem Samorządu wzięli udział w akcji STROJENIA MIEJSKIEJ CHOINKI, organizowanej od lat. W tym roku nasza bombka była nietypowa i spersonalizowana. Kształt widelca od razu kojarzył się zgromadzonym wokół choinki mieszkańcom Chorzowa z profilem naszej szkoły.

  Przewodniczący SU - Aleksy Pawlik miał możliwość zaprezentować naszą bombkę i opowiedzieć o pomyśle na nią i wykonaniu reporterowi z miejscowej telewizji.

  Nasza bombka jako jedna z pierwszych zawisła prawie na szczycie chorzowskiej choinki.

  DEKORACJA CHORZOWSKIEJ MIEJSKIEJ CHOINKI - Obrazek 1DEKORACJA CHORZOWSKIEJ MIEJSKIEJ CHOINKI - Obrazek 2

   

 • SZKOLNE MIKOŁAJKI / VII DZIEŃ GASTRO - KONKURS NA MIKOŁAJA GASTRO

  SZKOLNE MIKOŁAJKI / VII DZIEŃ GASTRO - KONKURS NA MIKOŁAJA GASTRO
  07.12.2018

  Tradycyjnie 6.12. naszą szkołę odwiedził Mikołaj ze swoim orszakiem diabełków i śnieżynek. W tym roku było jednak inaczej .

  Po pierwsze uczniowie otrzymali od Mikołaja słodkości z dołączonymi życzeniami świątecznymi oraz z dołączonymi bonusami od naszych nauczycieli : np. dodatkowe 10% do wybranej pracy pisemnej, miesiąc zwolnienia z odpowiedzi czy plusy + z aktywności.

  Po drugie z inicjatywy klasy II B zorganizowany został konkurs na MIKOŁAJA GASTRO. Każda klasa miała zaprezentować swojego Mikołaja. Oceniane były inwencja twórcza i oryginalność stroju oraz przygotowana prezentacja.

  Jury przyznało dwa I miejsca : dla klas II A i II B , II miejsce dla klasy III D oraz III miejsce dla III c/k.

  SZKOLNE MIKOŁAJKI / VII DZIEŃ GASTRO - KONKURS NA MIKOŁAJA GASTRO - Obrazek 1

  Więcej zdjęć w galerii SZKOLNE MIKOŁAJKI

 • WARSZTATY Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO

  WARSZTATY Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO
  05.12.2018

  Dnia 30.11.18r. uczennice klasy 2a: Karolina Beliczyńska, Natalia Kubera i Wiktoria Fullbier  razem z p. Bożeną Kuglin-Sojdą wzięły udział w warsztatach z języka niemieckiego „Adwent, Advent, ein Lichtlein brennt”.

  Warsztaty odbywały się w LO im Wańkowicza w Katowicach. Zostały zorganizowane przez PSNJN oddział Katowice i Konsulat Republiki Federalnej Niemiec w Opolu. 

  Dla wszystkich uczestników okazały się świetną okazją do poszerzania słownictwa związanego ze świętami Bożego Narodzenia i poznania tradycji i zwyczajów bożonarodzeniowych krajów niemieckojęzycznych.

 • SPOTKANIA KLAS PIERWSZYCH Z POLICJĄ

  SPOTKANIA KLAS PIERWSZYCH Z POLICJĄ
  05.12.2018

  Dnia 5 grudnia 2018 r. odbyły się spotkania klas pierwszych z Policją. Pani st. asp. Dagmara Białach poruszyła tematykę demoralizacji i przestępczości, omówiła różnice pomiędzy przestępstwem a wykroczeniem oraz między czynem karalnym a czynem zabronionym. Przedstawione zostały ogólne zagadnienia prawne, karne, środki wychowawcze. Zajęcia zostały przeprowadzone w sposób ciekawy i interesujący. Pani Białach omawiając każde zagadnienie, opierała się na życiowych przykładach, co było bardziej zrozumiałe dla słuchaczy.

  Więcej zdjęć w galerii SPOTKANIA Z POLICJĄ

 • RELACJA FILMOWA Z KONCERTU DLA NIEPODLEGŁEJ

  RELACJA FILMOWA Z KONCERTU DLA NIEPODLEGŁEJ
  05.12.2018

  15.11.2018r. w Starochorzowskim Domu Kultury odbłyła się Gala ZSGU z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości - KONCERT DLA NIEPODLEGŁEJ.

  Przedstawiamy relację filmową z tego wydarzenia:

  Zdjęcia w galerii KONCERT DLA NIEPODLEGŁEJ

 • OBSŁUGA GASTRONOMICZNA W PAWŁOWICACH - BARBÓRKA JASTRZĘBSKIEJ SPÓŁKI WĘGLOWEJ

  OBSŁUGA GASTRONOMICZNA W PAWŁOWICACH - BARBÓRKA JASTRZĘBSKIEJ SPÓŁKI WĘGLOWEJ
  05.12.2018

  04. grudnia uczniowie z klasy 1a, 2b, 2c, 3b i 3c wzięli udział w obsłudze gastronomicznej dużej imprezy, jaką była BARBÓRKA JASTRZĘBSKIEJ SPÓŁKI WĘGLOWEJ  w Kopalni Pniówek w Pawłowicach.

  OBSŁUGA GASTRONOMICZNA W PAWŁOWICACH - BARBÓRKA JASTRZĘBSKIEJ SPÓŁKI WĘGLOWEJ - Obrazek 1

  więcej zdjęć w galerii BARBÓRKA JSW

 • PODSUMOWANIE PROJEKTU "WARSZTAT PO GODZINACH"

  PODSUMOWANIE PROJEKTU "WARSZTAT PO GODZINACH"
  05.12.2018

  30.11.2018r. w katowickim BWA odbyło się podsumowanie projektu WARSZTAT PO GODZINACH, w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły. Niestety nie udało się zdobyć głównej nagrody. Uczniowie zostali uhonorowani PUCHAREM ZA NAJBARDZIEJ SZALONE PRZEDSIĘWZIĘCIE. W projekcie wzięli udział uczniowie klasy 4b: Klaudia Hamerla, Piotr Dykta, Marek Figaj i Arkadiusz Wodecki. Opiekę nad grupą sprawowała p. Wioleta Lisoń.

  Więcej zdjęć w galerii WARSZTAT PO GODZINACH - podsumowanie projektu

 • RELACJA FILMOWA Z WARSZTATÓW KULINARNYCH Z ROBERTEM SOWĄ
  04.12.2018

   

  Portal TubaChorzowa.pl zamieścił relację filmową z warsztatów kulinarnych z p. Robertem Sową.

 • WARSZTATY KULINARNE Z ROBERTEM SOWĄ I FIRMĄ PRYMAT

  WARSZTATY KULINARNE Z ROBERTEM SOWĄ I FIRMĄ PRYMAT
  04.12.2018

           W poniedziałek, 03.12.2018r., w Naszej Szkole odbyły się WARSZTATY KULINARNE z p.ROBERTEM SOWĄ pt. „Przygotowanie do kariery”.

  Mistrzowi w dziedzinie gastronomii towarzyszyło dwóch szefów kuchni p. Konrad Kornaszewski oraz  p. Krzysztof Baranowski.

  Uczniowie, zostali podzieleni na 3 grupy i każda grupa miała przypisanego „szefa”, z którym pracowała podczas warsztatów.

  W spotkaniu wzięli udział uczniowie wybrani spośród wszystkich klas o profilu kucharz od klasy 1 do 4, każdy miał szansę się pokazać i zaprezentować swoje umiejętności.

  Kucharze przygotowali Business lunch czyli posiłek odbywający się podczas biznesowego spotkania w restauracji, który musi zostać wykonany w czasie 45 minut, i tyle też wystarczyło naszym uczniom aby przygotować

  zupę hiszpańską z chorizo i oliwkami,

  pierś z kaczki z jabłkami i rodzynkami oraz

  deser –  kardamonowy torcik bezowy z kremem waniliowym i owocami.

  Wszystkie dania powstały przy użyciu aromatycznych przypraw marki Prymat GASTROline, która dla ZSGU zasponsorowała zapas przypraw dla wszystkich sal technologicznych, fartuszki dla uczniów reprezentujących naszą szkołę poza jej murami, jak również tablice edukacyjne, które zawisną w sali 42. Podczas gotowania wykorzystano również produkty firmy Smak.

  Każdy z uczestników, otrzymał certyfikat uczestnictwa oraz zbiór przepisów na wykonanie potrawy z pokazu ale przede wszystkim każdy uczeń otrzymał autorska książkę z dedykacją i autografem p. Roberta Sowy pt. „ Krok po kroku z Robertem Sową”.

  WARSZTATY KULINARNE Z ROBERTEM SOWĄ I FIRMĄ PRYMAT - Obrazek 1

  Więcej zdjęć w galerii WARSZTATY KULINARNE Z ROBERTEM SOWĄ

 • ŚLĄSKA LIGA BIZNESOWA

   ŚLĄSKA LIGA BIZNESOWA
  04.12.2018

  W piątek 7 grudnia odbędą się kolejne warsztaty w ramach Śląskiej Ligii Biznesowej.
  Uczniowie naszej szkoły biorą udział w warsztatach pod kierunkiem dr Krzysztofa Wrany z Górnośląskiej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości im. Karola Goduli w Chorzowie oraz Fundacji Edukacji Przedsiębiorczej w Chorzowie.
  Projekt ma charakter elitarny, gdyż w obecnej edycji udział w nim brać mogą uczniowie jedynie z pięciu szkół z województwa śląskiego.
  Liga to cykl warsztatów i paneli eksperckich, których celem jest rozwijanie kompetencji w zakresie przedsiębiorczości oraz pozostałych kompetencji kluczowych tj. kreatywności, uczenia się i budowania relacji społecznych poprzez przygotowanie rozwiązań "casów" biznesowych.
  W czasie zajęć Uczestnicy dowiedzą się między innymi w jaki sposób: – wykonać autodiagnozę potencjału kreatywnego i biznesowego, – kreować unikatowe pomysły biznesowe oraz tworzyć ofertę firmy, – odkrywać innowacyjne produkty lub usługi, – analizować rynek, – zarządzać zasobami i promować firmę, – wykonać podstawowe analizy finansowe oraz oszacować przychody i koszty.


  Więcej informacji:

   https://www.gwsp.edu.pl/poznaj-gwsp/aktualnosci/slaska-liga-biznesowa-ii-----kolejka-2
   

 • KSIĄŻKA TYGODNIA
  02.12.2018

   

  W cyklu KSIĄŻKA TYGODNIA Natalia Leszczyńska z klasy 2b poleca kryminał Stephena Kinga pt."OUTSIDER" .

 • PROFILAKTYKA RAKA PIERSI

  PROFILAKTYKA RAKA PIERSI
  02.12.2018

  Dnia 29 listopada odbyło się spotkanie profilaktyczne z zakresu raka piersi dla klas pierwszych z chorzowskim „Klubem Amazonek”. Uczniowie zostali zapoznani z problematyką raka piersi oraz sposobami samodzielnego badania się. Panie „Amazonki” podzieliły się z młodzieżą swoimi doświadczeniami związanymi z chorobą. Uczniowie obejrzeli film profilaktyczny, na którym zostały przedstawione metody  jak właściwie  badać piersi.

  PROFILAKTYKA RAKA PIERSI - Obrazek 1PROFILAKTYKA RAKA PIERSI - Obrazek 2

 • PROFILAKTYKA HIV / AIDS

  PROFILAKTYKA HIV / AIDS
  02.12.2018

  Dnia 28 listopada pedagog szkolny przeprowadził zajęcia z zakresu profilaktyki HIV i AIDS w klasach czwartych. Uczniowie bliżej poznali problem i uświadomili sobie poważny wpływ zachowań ryzykownych na zakażenie wirusem HIV. Młodzież została poinformowana o punktach konsultacyjnych, w których można zrobić anonimowe i bezpłatne badania krwi.

  PROFILAKTYKA HIV / AIDS - Obrazek 1

 • KONKURS POETYCKI O "ZŁOTĄ JESIENNĄ CHRYZANTEMĘ"

  KONKURS POETYCKI O "ZŁOTĄ JESIENNĄ CHRYZANTEMĘ"
  30.11.2018

  Uczennica klasy 4b Melissa Hauke zdobyła wyróżnienie w XVIII edycji Miejskiego Konkursu Poetyckiego o Złotą Jesienną Chryzantemę, organizowanego przez ZSTiO Nr 4 w Chorzowie.

  GRATULUJEMY!

 • SŁODKIE SPOTKANIE Z PRZEDSZKOLAKAMI

  SŁODKIE SPOTKANIE Z PRZEDSZKOLAKAMI
  29.11.2018

  W dniu 27 listopada aktywna młodzież naszej szkoły: Agnieszka, Sonia, Marcel i Olaf z klasy III b pod opieką nauczycieli p. mgr inż. Ewy Ortyl i p. mgr Sabiny Pakosz przeprowadziła " Warsztaty cukiernicze"  dla maluchów Miejskiego Przedszkola  nr 47 z Oddziałami Integracyjnymi w Rudzie  Śląskiej .

  Przedstawiliśmy przedszkolakom w ramach preorientacji zawodowej, na czym polega zawód kucharza i kelnera.

  Ogromną atrakcją dla maluszków było wspólne dekorowanie wcześniej wypieczonych pierniczków oraz pokaz umiejętności kelnerskich. Na koniec grupa "Biedronek" wręczyła nam małe upominki.

  SŁODKIE SPOTKANIE Z PRZEDSZKOLAKAMI - Obrazek 1SŁODKIE SPOTKANIE Z PRZEDSZKOLAKAMI - Obrazek 2

  Więcej zdjęć w galerii WARSZTATY CUKIERNICZE W PRZEDSZKOLU

 • REKRUTACJA NA KURSY

  REKRUTACJA NA KURSY
  28.11.2018

  Projekt: „Nowe umiejętności- nowe szanse na rynku pracy - doskonalenie umiejętności kadry nauczycielskiej i uczniów w Zespole Szkół Gastronomiczno - Usługowych 

   

   

  REKRUTACJA NA KURSY

   

   

  Zadanie 4: Zdobywanie przez uczniów dodatkowych uprawnień zwiększających ich szanse na rynku pracy:

   

  Uczniowie klas IV

  • Kurs nowoczesnych technik i technologii gastronomicznych
  • Kurs baristy

  Uczniowie klas III

  • Kurs nowoczesnych technik i technologii cukierniczych
  • Kurs pilotażu i rezydenta
  • Kurs barmański

   

  Regulamin rekrutacji dostępny na stronie internetowej i w gablocie projektu.

   

  REGULAMIN_UCZESTNICTWA_I_REKRUTACJI.doc

  Zgłoszenia uczniów i nauczycieli przyjmowane będą w terminie 03-14.12.2018 r.

  do p. N.Zielińskiej
  i p. K.Borowego.

   

  Formularz deklaracji uczestnictwa
  w projekcie i zgoda na przetwarzanie danych i publikację wizerunku do odbioru w biurze projektu.

 • CUMA- Centrum Usług Szkoleniowych i Aktywizacji Zawodowej dla Młodzieży

  CUMA- Centrum Usług Szkoleniowych i Aktywizacji Zawodowej dla Młodzieży
  28.11.2018

   

  OFERTA dla zainteresowanych uczniów, którzy chcą  skorzystać z pomocy, zajęć wyrównawczych, poradnictwa dot. zawodu, itp.:

  "Szanowni Państwo,
  serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty zajęć i korepetycji dla młodzieży, proponowanej przez Centrum Usług Szkoleniowych i Aktywizacji Zawodowej dla Młodzieży CUMA. W ramach bezpłatnych zajęć oferujemy młodzieży uczącej się w Chorzowie:
  -doradztwo zawodowe
  -warsztaty i szkolenia (autoprezentacja, team building, pozyskiwanie funduszy)
  -zajęcia językowe (j. angielski oraz j. niemiecki na dwóch poziomach - podstawowym lub średnio zaawansowanym)
  -zajęcia wyrównawcze (j. polski, fizyka, chemia, matematyka)
  -zajęcia z zakresu social mediów, marketingu internetowego i tworzenia stron internetowych.
  Wszystkie zajęcia są bezpłatne!
  Więcej szczegółów pod numerem telefonu: 720-792-646, na stronie internetowej projektu http://cuma.chorzow.eu lub w siedzibie CUMY przy ulicy Wolności 3.
  Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach 11:00-18:00 oraz w wybrane soboty w godzinach 10:00-15:00.
  Serdecznie zapraszam w imieniu załogi projektu,
  Marcin Kawka
  mentor Grupy Pilotażowej CUMA"

strona:

Kontakt

 • Zespół Szkół Gastronomiczno-Usługowych
  ul.Katowicka 64
  41-500 Chorzów
 • (+32) 24 11 725

Kontakt

Warsztat Szkolny

ul. Powstańców 6a

41-500 Chorzów


tel. (+32) 24 11 075

Mapa